1.

Diagnostyka wad zgryzu

W celu diagnostyki wady zgryzu lekarz pobiera wyciski, z których następnie wykonywane są modele Twoich zębów. 

Poza modelami w diagnostyce wykorzystywane są zdjęcia rentgenowskie, na które w razie potrzeby dostaniesz skierowanie od lekarza po konsultacji ortodontycznej.

Są to przezroczyste szyny, które okalają wszystkie zęby. Wykonywane są po leczeniu aparatami stałymi, w celu utrzymania osiągniętego efektu leczenia

Estetyczne aparaty retencyjne

Zdejmowane aparaty ortodontyczne

Jest to grupa aparatów, które najczęsciej stosowane są u dzieci. Wykonywane są z arylu w różnych kolorach. Wykorzystywane są również jako aparaty retencyjne po leczeniu aparatami stałymi.

Mikroimplanty

Są to niewielkie implanty umieszczane w kości pacjenta na czas leczenia ortodontycznego. Mikroimplanty pomagają przemieszczać zęby, dzięki czemu znacznie skraca się czas leczenia. 

Zabiegi wkręcenia mikroimplantów wykonywane są w miejscowym znieczuleniu. Są one niemalże bezbolesne i nie powodują dużego dyskomfortu u pacjentów.

Nakładki (szyny) wybielające

To przezroczyste szyny, które służą do wybielania zębów w warunkach domowych. Są one wielkorotnego użytku. Pacjent może wybielić zęby samodzielnie, zawsze wtedy, kiedy tego potrzebuje, bez dodatkowych wizyt w gabinecie stomatologicznym.

Stałe aparaty ortodontyczne

Zapraszamy dzieci na konsultacje ortodontyczne prowadzone przez lekarza specjalistę. Badanie jest bezbolesne

i bezstresowe. Jeśli coś Cię niepokoi w wyglądzie zębów Twojego dziecka, przyjdź, a dowiesz co możesz zrobić, 

aby mu pomóc.

 

Jeśli jesteś dorosły i nie podoba Ci się wygląd Twoich zębów, na konsultacji ortodontycznej dowiesz się jakie są możliwości rozwiązania Twojego problemu.

Specjalistyczne konsultacje ortodontyczne dzieci i dorosłych

Copyright Private Ortolux © 2013

Podstawowymi elementami aparatu stałego są zamki, które są przyklejane na czas leczenia do zębów oraz metalowe łuki ortodontyczne, które przymocowywane są do zamków.

 

Metalowe aparaty ortodontyczne 

 

Najbardziej popularnym, szczególnie wśród młodzieży, jest aparat z metalowymi zamkami, do których łuk przymocowany jest za pomocą kolorowych elastycznych ligatur (gumeczek), wymienianych na nowe na każdej wizycie.

 

Estetyczne aparaty ortodontyczne

 

Wśród dorosłych pacjentów dużą popularnością cieszą się aparaty z kryształowymi zamkami, ze względu na ich estetykę. 

Są one dużo mniej widoczne, kolorem zbliżone do koloru zęba. 

 

Samoligaturujące aparaty ortodontyczne

 

Jest to grupa stałych aparatów ortodontycznych, która nie wymaga zakładania ligatur. W związku z tym wizyty odbywają się rzadziej niż w przypadku tradycyjnych aparatów stałych

Dr n. med. Anna Sękowska 

    specjalista ortodonta